Log in

Α'τοπική | Έγινε της...αποβολής!

Ιδιαίτερα συναρπαστική, ανατρεπτική και με πολλά νεύρα ήταν η πρώτη "δόση" της δεύτερης αγωνιστικής της Α'τοπικής κατηγορίας της ΕΠΣΛ.

Στα παιχνίδια του Σαββάτου είχαμε αποτελέσματα που κρίθηκαν στις καθυστερήσεις αλλά και συνολικά 6 αποβολές!Αγανακτισμένοι οι άνθρωποι του Ανδρονικά Παρακοίλων!

Πρώτη νίκη για την Απόλλων

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε στο δημοτικό στάδιο Καλλονής "Κ.Κεντέρης" ο Απόλλων Δαφίων, επικρατώντας με 1-0 της Αναγέννησης Γέρας, με σκόρερ τον Γρούβα.

Στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι του Γιώργου Σπάρταλη είχαν δυο σημαντικές ευκαιρίες να προηγηθούν, ωστόσο δεν τα κατάφεραν. Αρχικά, στο 11ο λεπτό, απώλεσαν πέναλτι το οποίο πέρασε άουτ, ενώ στο 32ο λεπτό, σημάδεψαν το οριζόντιο δοκάρι του Πάπαρη, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν με το 0-0 στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, οι ομάδες συνέχισαν στο ίδιο τέμπο. Κυκλοφορία της μπάλας, δυνατές μονομαχίες και ευκαιρίες εκατέρωθεν. Η ομάδα του Παπαδόπουλου, κέρδισε πέναλτι στο 72ο λεπτό, με τον Γρούβα να αναλαμβάνει την εκτέλεση, και να πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με την νέα του ομάδα, το οποίο πανηγύρισε δεόντως.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα κάνουν σπορ, παιδί, γρασίδι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Στη συνέχεια, οι δυο ομάδες έμειναν με 10 παίκτες. Αρχικά, την κόκκινη κάρτα αντίκρισε ο Ρεντόν Σεφουλάϊ στο 80ο λεπτό για διαπληκτισμό, ενώ λίγα λεπτά αργότερα με 10 έμειναν και οι φιλοξενούμενοι για δυνατό μαρκάρισμα.

"Ροντέο" στην Αγιάσο - Αγανακτισμένος ο Ανδρονικάς Παρακοίλων!

Φριχτά παράπονα και μεγάλο εκνευρισμό επικρατεί στην ομάδα του Ανδρονικά Παρακοίλων, του οποίου οι παίκτες αντίκρισαν 4 κόκκινες κάρτες, αλλά παρ'όλα αυτά, κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 95ο λεπτό παλικαρίσια!

Η ομάδα του Παρακοίλων, βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με 0-1, όταν η μπάλα μετά απο φάουλ του Κώστα Χατζηκυριάκου βρήκε σε σώμα αντιπάλου, και κατέληξε στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, συνέβησαν απίστευτα πράγματα.

Αρχικά, ο Ανδρονικάς, μένει με 10 παίκτες στο 65ο λεπτό, με τον Βαγγέλη Μαγγανά σε μια ανύποπτη φάση που πήγε να διαμαρτυρηθεί για ένα φάουλ, να αντικρίζει πολύ αυστηρά την δεύτερη κίτρινη κάρτα! Λίγα λεπτά αργότερα, ο Τσίγκας, αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα σε μαρκάρισμα αντιπάλου, με τον Ανδρονικά να μένει με 9 το 70ο λεπτό! Τα νεύρα στην ομάδα των Παρακοίλων απο την αντιμετώπιση της διαιτησίας βρίσκονται στο ζενίθ, μιας και ένιωθαν πως δεν μπορούσαν να υπερασπιστούν τους εαυτούς τους στο παιχνίδι, μιας και με το παραμικρό, αντίκριζαν κάρτες.

Στο 72ο λεπτό, αναγκαστική αλλαγή στον Χατζηκυριάκο για τραυματισμό, ο οποίος ενώ είχε βγει αλλαγή αντίκρισε κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρίες που εξαπέλυσε στον διαιτητή.

Λίγα λεπτά αργότερα, νέα αποβολή για τον Ανδρονικά, αυτήν τη φορά για τον παράγοντα της ομάδας, Ζερβομανώλλη!

Οι γηπεδούχοι μέσα σε όλη αυτή την σύγχυση των φιλοξενούμενων, ισοφάρισαν το παιχνίδι στο 80ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίκου Πετρουζέλλη. Σε εκείνο το σημείο, περνάει στο γήπεδο ο Χρήστος Κουτλής ως αλλαγή. Εννέα λεπτά αργότερα, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αντικρίζει κι αυτός την κόκκινη κάρτα, με τον Ανδρονικά να μένει στο γήπεδο με 8 παίκτες!

Στο 90ο λεπτό, οι γηπεδούχοι με 3 παίκτες παραπάνω, καταφέρνουν να κάνουν το 2-1 με σκόρερ τον Διακορώνα. Ωστόσο, η ψυχή και ο τσαμπουκάς των φιλοξενούμενων δεν είχε ολοκληρωθεί. Στο 95ο λεπτό, ο Στρατής Δελόλμας έκανε το τελικό 2-2, μέσα σε ξέφρενα πανηγύρια.

Η συνέχεια του παιχνιδιού θα δοθεί και εκτός 90λέπτου, μιας και οι άνθρωποι του Ανδρονικά έχουν φριχτά παράπονα και θέλουν να διεκδικήσουν την σωστή μεταχείριση της ομάδας τους.

Βαθμός για τον Ατρόμητο στην Θερμή

Σημαντικό βαθμό απέσπασε στην Θερμή ο Ατρόμητος Ανεμώτιας, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με αντίπαλο τον Οδυσσέα Ελύτη.

Το σκορ άνοιξε ο Μαλακός στο 70ο λεπτό, με την ομάδα του Ατρομήτου να κρατάει την νίκη μέχρι το 94΄όπου ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι σε 1-1.